Reklama

Trzeci transfer Warty Poznań. Krzysztof Danielewicz piłkarzem Zielonych

fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

Warta Poznań pozyskała nowego piłkarza.

Trzecim zimowym transferem Zielonych jest Krzysztof Danielewicz, którego wypożyczono do końca sezonu z Miedzi Legnica. Piłkarz trenuje już z nowymi kolegami na obozie w Cetniewie.

Zawodnik w barwach Cracovii, Śląska Wrocław i Górnika Łęczna rozegrał łącznie 92 mecze w ekstraklasie. Jesienią pomocnik był podstawowym rywalem Miedzi, podobnie jak Warta występującej w Fortuna I Lidze.

- W tym okienku transferowym Miedź postanowiła mnie wypożyczyć i stałem się dostępny dla innych klubów na wypożyczenie. Miałem kilka opcji, do których zacząłem się przekonywać, ale zadzwonił do mnie trener Piotr Tworek, z którym znam się z Chojnic, gdzie był asystentem trenera Macieja Bartoszka w Chojniczance. Podszedłem do tego pomysłu entuzjastycznie, bo wiadomo, że Warta ma przed sobą fajny cel do osiągnięcia i z całej stawki jest najbliżej tego celu. A powrót do ekstraklasy to jest moje marzenie, więc nie musiałem się długo zastanawiać po telefonie od trenera, tylko poprosiłem menedżera, żeby jak sprawnie zakończył negocjacje, abym mógł jak najszybciej dołączyć do Warty Poznań. Cieszę się, że jestem już na obozie z nowym zespołem - komentował Danielewicz.

- Uznaliśmy, że potrzebujemy wzmocnienia w środku pola po tym, jak Michał Grobelny został na stałe przesunięty na prawą stronę obrony. Już jesienią brakowało nam trochę jakości piłkarskiej w drugiej linii i wiedzieliśmy, że potrzeba nam większej konkurencji wśród środkowych pomocników. Poczekaliśmy trochę na to, co się dzieje na rynku i okazało się, że jest możliwość pozyskania na zasadzie wypożyczenia Krzyśka Danielewicza i zdecydowaliśmy się na ten ruch. Mam nadzieję, że wzmocni rywalizację w środku pola - tłumaczył motywacje tego transferu Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań.

Zimą do Warty trafili już Jakub Apolinarski i Mateusz Szczepaniak.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
2℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
8.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro