Reklama
Reklama

Wpadł 38-latek, który kradł torebki kobietom, porządkującym groby na cmentarzu

zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Podejrzany może trafić do wiezienia na 5 lat.

Do kradzieży czterech torebek doszło w kwietniu minionego roku, na terenie jednego z kaliskich cmentarzy. Sprawca wykorzystując nieuwagę kobiet zajętych porządkowaniem grobów bliskich, kradł pozostawione bez nadzoru torebki. Pokrzywdzone straciły m.in. portfele, dokumenty oraz telefony komórkowe. Choć policjanci wstępnie umorzyli śledztwo podejrzany został właśnie zatrzymany.

Umorzenie postępowania przez Policję z powodu niewykrycia sprawcy nie oznacza, że sprawa nie może mieć dalszego ciągu. Wydanie postanowienia o umorzeniu oznacza, że na danym etapie postępowania wyczerpały się możliwości wykrycia sprawcy. Popełnione przestępstwo w dalszym ciągu pozostaje w zainteresowaniu Policji, a po ujawnieniu nowych istotnych dowodów, sprawa może być podjęta i prowadzona dalej - tłumaczy asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.

Zajmujący się sprawą policjanci z Wydziału Kryminalnego wytypowali prawdopodobnego sprawcę kradzieży. Zatrzymanie mężczyzny nie było łatwe, ponieważ często zmieniał miejsce zamieszkania. Ostatecznie 38-latek został zatrzymany w lutym br. w jednym z mieszkań na terenie Kalisza - dodaje rzecznika kaliskiej policji.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży. Kaliszanin odpowie za cztery kradzieże. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli jeden ze skradzionych blisko rok temu telefonów. Już wkrótce trafi on do rąk prawowitego właściciela - kończy asp. Jaworska-Wojnicz.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
20.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro